שאלות ותשובות

 1. שאלה: כיצד אני יכול לבדוק האם היתה רשלנות רפואית במקרה שלי?
  תשובה: יש לפנות לעו”ד הבקיא בתחום אשר יאסוף את התיעוד הרפואי ויבחן באמצעות רופא מומחה האם היתה רשלנות במהלך הטיפול ומהו הנזק הצמית שנגרם כתוצאה מכך. ככל שהמומחה יאשר שהיתה רשלנות במהלך הטיפול, יש לך עילה לתביעה בגין כך.


 2. שאלה: כמה עולה פגישת ייעוץ עם עו”ד על מנת לבחון האם יש במקרה שלי רשלנות רפואית?
  תשובה: פגישת ייעוץ במשרדנו הינה ללא עלות וללא התחייבות.


 3. שאלה: כיצד אני משיג את התיעוד הרפואי הקשור אלי?
  תשובה: יש לפנות לכל הגורמים הרפואיים בהם טופלת ולבקש את התיעוד הרפואי. ככל שתרצה, העו”ד שיטפל בתיקך יוכל לאסוף עבורך את מלוא התיעוד הרפואי באמצעות טופס וס”ר עליו תידרש לחתום.


 4. שאלה: האם בית החולים יכול לסרב לתת לי את התיעוד הרפואי?
  תשובה: על פי סעיף 18 לחוק זכויות החולה, חובה על המוסד הרפואי לתת לאדם המבקש זאת (למעט חריגים הקבועים בחוק) את מלוא התיק הרפואי. באם המוסד הרפואי לא מספק את התיק או חלקו, ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה למתן צו לאותו מוסד רפואי לספק את התיק הרפואי למבקש זאת.


 5. שאלה: אם בסופו של דבר אני מפסיד בתביעה, האם עלי לשלם בכל מקרה לעו”ד אשר ייצג אותי?
  תשובה: שכר הטרחה בתביעות רשלנות רפואית מחושב לרוב על בסיס אחוזים מהצלחה, ולכן ככל שהתביעה נדחתה, לא תידרש לשלם שכר טרחה לעורך דין.
 1. שאלה: כמה זמן אורכת תביעת רשלנות רפואית? תשובה: זמן ההליך המשפטי ספציפי לכל מקרה ומקרה. לרוב, כבר לאחר הגשת חוות דעת המומחה מטעם הנתבעים, מנהלים הצדדים משא ומתן על מנת להגיע לפשרה. בכל מקרה, וככל והתיק לא נסתיים בפשרה, זמן ההליך הממוצע הינו כשנתיים עד שלוש שנים.

 2. שאלה: האם ניתן להגיש תביעה ללא חוות דעת של רופא מומחה? תשובה: לא. על פי תקנה 127 לתקסד"א, על מנת להוכיח טענה שברפואה יש להוכיחה באמצעות חוות דעת מומחה.

 3. שאלה: האם מספיקה חוות דעת אחת להוכחת תביעה? תשובה: לא בהכרח. לרוב מספיקה חוות דעת אחת להוכחת הרשלנות, אך לעיתים נדרשות חוות דעת נוספות להוכחת הנזק שנגרם כתוצאה מהרשלנות.

  שאל/י את שאלתך כאן

  ואנו נשמח לענות לך בהקדם

  שם: (*)

  טלפון: (*)

  דוא"ל: (*)

  *שדות חובה למילוי

  אזורי פעילות

  אזור המרכז - תל אביב, רמת גן, גבעתיים, פתח-תקווה, ראשון לציון, בת ים, הוד השרון, רעננה, הרצליה, רחובות, כפר-סבא. אזור הצפון - חיפה, קריות, טבריה, נהריה, זכרון יעקב, עכו. אזור ירושלים - ירושלים, מעלה אדומים, מודיעין. אזור הדרום - אשדוד, אשקלון, קריית מלאכי, באר-שבע, ערד, אילת
  רשלנות רפואית